Pravěk
 

V táboře pravěkých lidí  tvaruje Divočák z hlíny ženskou postavu. Ostatní pokukují a obdivují jeho zručnost. Potom se muži vydávají na lov a u chýše zůstanou jen ženy. Ozra nakrmila své dítě, Ktyla pracuje s kůží a Hatči?...ta sní. Dnes ráno potkala u řeky neznámého muže s nezvykle světlými vlasy. Nejprve se trochu polekala , ale mladý lovec byl přátelský a Hatči se od něj dozvěděla, že jsou muži z jeho tlupy na cestě za potravou a nedaleko odsud se utábořili  A také už ví, že se jmenuje - Nvar.Od té chvíle na něj dívka stále myslí...
Náhle ženy zpozorněly, zaslechly zvuky signalizující, že někdo přichází. Najednou stál nedaleko jejich chýše Nvar! Přistoupil k Hatči a podává jí šňůrku s bílými mušličkami. Jsou  krásné! Něco takového ještě nikdy neviděla.
Hezké okamžiky však přerušil příchod mužů vracejících se z lovu. Jsou trochu nazlobení, protože nebyli úspěšní a přinášejí jen několik ryb. Když  Divočák zahlédl vetřelce surově odtáhl Hatči do chýše, kam se před nebezpečnou situací ukryly i Ktyla a Ozra.  Divočák s Randalem se pak vrhli na Nvara a vyhnali jej z jejich tábořiště. Pak hladoví lovci opékali ryby a když se trochu uklidnili, zavolali k ohni i ženy kromě Hatči. Teprve, když si šli po jídle všichni odpočinout a s blížícím se večerem usnuli, vyplížila se Hatči z chýše a pozřela pár jader z rozdrcených  plodů andrkori. Pak usedla k ohni a smutně hleděla do plamenů...vtom zaslechla tiché kroky... Nvar si pro ni přišel! Pevně ji drží za ruku a hlubokou nocí ji potichu a bezpečně odvádí ke svému lidu.

Scéna
Pravěké obydlí vzniklo z tuhé papírové krabice, na kterou jsem po obvodu a na vršek přilepila tavnou pistolí  zaoblené žebrování vyříznuté z kartonu. Jen ve vstupní části jsou přilepeny dvě dřevěné vzpěry. Takto vytvořenou kopuli jsem potáhla "oblečkem" ušitým z netkané textilie a potom už přišlo na řadu pokrývání kůžemi. Všechny kůže a kožešiny použité ve scéně jsou přírodní, povětšinou natrhané, jen občas jsem si musela pomoct nůžkami.
Kosti poházené vedle chýše jsou převážně kuřecí, mamutí kly, z nichž se mi jeden na začátku fotografování pádem na zem zlomil, jsou ze samotvrdnoucí hmoty. Zbraně, které mají pravěcí muži, jsou opravdu kamenné, skutečné ryby zajistil tatínek.  Plody andrkori jsou ve skutečnosti kuličky koriadru, soška  venuše  dostala v našem pojetí tvary inspirované štíhlými Tonnerkami.
"Kamenný drtič" jsme našli spolu s bratrem, když jsme jako děti brouzdali v mělčinách řeky Malše. Pro nás kámen s prohlubní a jakousi zátkou představoval náčiní vyrobené pravěkými lidmi a já vlastně dodnes netuším, kdy a jak vzniknul.
Fotografování bylo tentokrát celkem náročné, zejména proto, že jsem neměla svůj fotoaparát a práce s větším množstvím postav je vždy složitější.

Panenky
Panenky jsme  potřebovaly správně umazat, rozcuchat a obléct do natrhaných kusů kožešin. Všichni muži dostali bujný vous a ochlupení na prsou. Náhrdelníky jsou vyrobeny z moduritu a z kůstek. Důležité pro nás bylo, že všichni aktéři přežili náročné role bez újmy na zdraví a kráse.
Nováčkem v téhle partě je Patrik - Divočák, který si svou první roli velice užil.

 

Zpět na hlavní stranu